Spoznaj, v čom si naozaj dobrý. Využi Talent Guide! - Zajednolano.sk

Spoznaj, v čom si naozaj dobrý. Využi Talent Guide!


talentguide

TalentGuide je mentoringový program, ktorý prepája talentovaných stredoškolákov s úspešnými vysokoškolákmi a mladými profesionálmi.

Ak študuješ na strednej škole, chceš pracovať na svojom rozvoji, rozmýšľať nad svojou budúcnosťou nad rámec bežných očakávaní a rád by si spoznal perspektívu staršieho, skúsenejšieho človeka na svoje ciele a aktivity, ponúkame ti hľadanie odpovedí v priateľskom dialógu s mentorom.

Na čo mentora? S jeho podporou:

  • Nájdi, v čom si dobrý
  • Aké sú tvoje silné a slabé stránky? Spoznaj seba a inšpiruj sa, čo môžeš dosiahnuť.
  • Rozbehni veci
  • Uskutočni zaujímavú aktivitu podľa tvojho výberu, nadobudni skúsenosti a dotiahni veci do konca.
  • Premýšľaj, čo po škole
  • Zisti, či cesta vedie cez Oxford/Harvard alebo nie a ako na to.
  • Spoznaj mladých ľudí, ako si ty
  • Zapoj sa do komunity študentov a mentorov.

 

Program je určený študentom prvého až štvrtého ročníka stredných škôl a gymnázií, nultého až piateho ročníka bilingválnych gymnázií, respektíve študentom kvinty až oktávy osemročných gymnázií.

Úspešných študentov oslovíme na osobný online pohovor, po ktorom do programu vyberieme tých, ktorým by účasť v programe najviac pomohla rozvinúť sa. Pri výbere zohľadňujeme snahu pracovať na sebe, mimoškolské aktivity či motiváciu, prečo sa do programu hlásiš.

Počas šiestich mesiacov sa budeš pravidelne (online aj offline) stretávať s mentorom a spoločne skúmať oblasti a otázky, ktoré ťa zaujímajú. S jeho podporou môžeš uskutočniť menší projekt či aktivitu podľa Tvojho výberu, ktorá bude praktickým podkladom pre vaše diskusie a možnosťou vyskúšať si nové vedomosti a zručnosti. Okrem toho ťa spojíme s ďalšími mentormi a študentami v našom programe a spoznáš desiatky mladých ľudí podobných tebe.

Viac o tom, čo je TalentGuide, či je tento bezplatný výberový program pre teba a čo očakávať, nájdeš tu: http://www.talentguide.sk/faq/

 

Hoci je už na tento rok prihlasovanie do programu TalentGuide  uzavreté, do ďalšieho ročníka sa môžeš prihlásiť už v októbri 2016.

Zdroj: http://www.talentguide.sk/

 

Pridať komentár
Projekt je podporený z programu Erasmus+ a Programov PRE MLÁDEŽ na roky 2014 – 2020 Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.