Prvé predstavenie Inšpiratívnych Humenčanov úspešne za nami - Zajednolano.sk

Prvé predstavenie Inšpiratívnych Humenčanov úspešne za nami


inspirativni-humencania

V stredu 8.7.2015 odštartoval v reštaurácií Yes Grill letný projekt s názvom Inšpiratívni Humenčania, ktorého organizátormi sú Mládežnícka organizácia FreeMar a portál nasehumenne.sk. Cieľom tohto projektu je počas 4 večerných podujatí predstaviť humenskej verejnosti veľké osobnosti, ktorými sa právom môže pýšiť i inšpirovať. Prvými hosťami boli Ondrej Sukeľ, Silvia Knapíková, Mária Radváková a Daniel Kontuľ. Ich príhovory nájdete v článku. Druhé predstavenie sa uskutoční v stredu 22.7.2015 o 18:30 hod.

Dvojmesačný letný projekt s názvom Inšpiratívni Humenčania sa uskutoční každú druhú stredu v reštaurácii Yes Grill od 18:30 hod. Tešiť sa môžete na štyri vystúpenia inšpiratívnych hostí, ktoré v závere doplní bonus v podobe kultúrneho programu. Organizátori projektu tvrdia, že v Humennom je mnoho úspešných a inšpiratívnych ľudí, ktorí v živote už niečo dokázali, a bolo by skvelé, keby sa o tento svoj recept na šťastie mohli podeliť. Z tohto dôvodu prišli s nápadom vytvoriť im nato priestor a zároveň ponúknuť obyvateľom Humenného príjemnú alternatívu strávenia večera, kde môžu načerpať novú silu a inšpiráciu do života, a nechať sa povzbudiť od ľudí, ktorí začínali presne tam, kde aj oni. Vstupné na toto podujatie je dobrovoľné. Viac info nájdete v UDALOSTI.

„Veľmi oceňujem, že nápad usporiadať akciu tohto typu vyšiel práve od mladých ľudí. Je to znakom toho, že nie sú ľahostajní voči budúcnosti a chcú sa angažovať, a to aj tu, v našom meste,“ ocenila nápad Monika, účastníčka prvého vystúpenia.

Hosťami prvého podujatia z cyklu Inšpiratívnych Humenčanov boli Ondrej Sukeľ, Silvia Knapíková, Mária Radváková a Daniel Kontuľ.

Prezident Slovenskej lekárnickej komory, Ondrej Sukeľ, dal prítomným zopár rád, ako si ísť za svojím cieľom a nevzdávať sa, aj keď človeku môžu stáť v ceste často až príliš absurdné prekážky. Za Ondrejom nasledovala Silvia Knapíková, riaditeľka územného spolku Slovenského Červeného Kríža. Silvia uchvátila pútavým rozprávaním o splnení si svojho veľkého sna a o tom, aký dôležitý bol v jej živote každý človek, ktorý doňho vstúpil.

Ďalšou rečníčkou bola Mária Radváková, v súčasnej dobe humanitárna pracovníčka na Ukrajine v oblasti Slavjanska a Donecka. Tá zase prítomným rozprávala o tom, ako človek musí prijímať s pokorou každú výzvu a nikdy sa nevzdávať vízie lepšieho sveta. Rozprávala o tom, ako si v svojom živote hľadala to správne miesto a aké užitočné boli všetky zamestnania, ktorými si prešla. Posledným z prvej štvorky inšpiratívnych Humenčanov bol Daniel Kontuľ, mladý režisér, ktorý v svojich 23 rokoch vypredal humenské kino, a o dva roky opäť. Daniel vysvetľoval, ako dal vo svojom živote prednosť racionalite pred túžbou a ako neskôr zistil, že to bola chyba. Neskôr však svoj omyl napravil a teraz robí, čo ho baví a je šťastný.

V závere podujatia bolo pripravené premietanie druhého humenského filmu s názvom Nezabúdaj na sny, ktorého autorom bol rečník Daniel.

V rámci projektu prebehnú počas leta ešte 3 podujatia takéhoto formátu a Humenčania sa môžu tešiť na ďalších úspešných ľudí zo svojich kruhov, ktorých si budú môcť vypočuť v príjemnej atmosfére reštaurácie Yes Grill. Inšpiráciu budú môcť načerpať pravidelne každú druhú stredu, teda najbližšie už 22.7.2015 opäť o 18:30 hod. Na záver každého podujatia chystajú organizátori kultúrny bonus v prevedení ako inak než opäť našich Humenčanov.

Zdroj: http://www.nasehumenne.sk/spravy/kultura/1483-prve-predstavenie-inspirativnych-humencanov-uspesne-za-nami

Pridať komentár
Projekt je podporený z programu Erasmus+ a Programov PRE MLÁDEŽ na roky 2014 – 2020 Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.