Chystáš sa za prácou do zahraničia? Stiahni si novú mobilnú aplikáciu a cíť sa bezpečnejšie! - Zajednolano.sk

Chystáš sa za prácou do zahraničia? Stiahni si novú mobilnú aplikáciu a cíť sa bezpečnejšie!


slider_title.iom-slider-safe-app-skgk-is-103

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) vytvorila novú mobilnú aplikáciu Safe Travel & Work Abroad, ktorá formou interaktívnej hry a dôležitých informácií upozorňuje na riziká obchodovania s ľuďmi. Pred odchodom do zahraničia si stiahni aplikáciu do svojho smartfónu a všetky užitočné informácie máš stále so sebou – či už cestuješ do zahraničia na dovolenku či za prácou.

Mobilná aplikácia je voľne dostupná v Google Play a App Store (pre Androidy a iOS) a na webovej stránke www.safe.iom.sk  v piatich jazykových verziách: v slovenskej, českej, poľskej, maďarskej a anglickej.

Súčasťou aplikácie je aj hra, v ktorej sa pozriete na život očami štyroch mladých ľudí. Tí sa rozhodli spoznať svet a odchádzajú za prácou do zahraničia. Vašou úlohou je prevziať zodpovednosť a rozhodovať sa za našich hlavných hrdinov tak, aby ste unikli pasci obchodníkov s ľuďmi.

Okrem hry sa v aplikácii dozviete aj kľúčové informácie o obchodovaní s ľuďmi a ako identifikovať znaky obchodovania s ľuďmi, tipy na bezpečné cestovanie a prácu v zahraničí a užitočné kontakty v prípade núdze, ak vám hrozí, že sa stanete obeťou obchodovania s ľuďmi.

Skúsenosť zo simulácie v hre a užitočné informácie vám v reálnom živote môžu pomôcť vyhnúť sa rizikám obchodovania s ľuďmi a čeliť tomuto nebezpečenstvu.

Mobilná aplikácia bola vytvorená v rámci projektu SAFE – smart, aware, free, enjoy informačná kampaň pre prevenciu obchodovania s ľuďmi.

Viac info tu: www.iom.sk

Pridať komentár
Projekt je podporený z programu Erasmus+ a Programov PRE MLÁDEŽ na roky 2014 – 2020 Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.